Odaviskaja ja Chaga Health investor Magnus Kirt

Tõrvakana olen väga rõõmus, kui siit midagi laia maailma läheb

Mulgimaal asuv Tõrva on viinud Eesti suurele maailmakaardile. Tõrvast pärit odaviskaja Magnus Kirt on lennutanud kodumaa suurele spordiareenile ning sealsamas väikelinnas asub Chaga eliksiiride sünnikoht ja tootmine. Nüüd alustasid kaks kanget, Magnus ja Chaga, omavahel ka koostööd. Chagast saab järgmiseks neljaks aastaks Magnuse taustajõud ning lettidele jõuab Magnuse signatuuriga special edition Chaga Health eliksiir.

Magnuse nimi ei vaja tutvustamist. Kahekordne Eesti aasta meessportlane, Eesti rekordi omanik odaviskes, 2018. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedali võitja ning 2019. aasta maailmameistrivõistluste hõbeda omanik. Tiitleid ja õnnestumisi võikski loetlema jääda, ent Magnus ei tee suuri sõnu, vaid laseb tulemustel rääkida iseenda eest. Kui sageli hakkavad sportlased mõtlema tulevikule pärast tippspordi selja taha jätmist, on Magnus asunud tegutsema juba praegu, oma sportlaskarjääri tõusul ja parimatel hetkedel.

Osaline Chaga tulevikus

Kuigi Chagast saab järgmiseks neljaks aastaks tema sponsor, seisab Magnus samamoodi Chaga selja taga- investorina. Kevadel, mil Chaga investorite raha kaasas, otsustas ka Magnus, et temast saab üks neist inimestest, kes annab oma panuse ettevõtte kasvu ja eduloosse.

Magnus ja Chaga omanik Siim Kabrits on mõlemad Tõrvast pärit, ent kohtusid tegelikult alles paar aastat tagasi. „Ma sattusin juhuslikult Siimuga Tõrvas kohtuma, täpselt enne, kui nad avasid tootmishoone,“ meenutab Magnus ja lisab: „siis ta rääkiski oma tegemistest ja tootmishoone avamisest Tõrvas, peale mida on kõik sündmused järk-järgult arenema hakanud. Esmalt proovisin toodet, seejärel viisin end rohkem ettevõtte tegemistega kurssi ja tutvusin nende plaanidega.“

Chaga_MagnusKirt_FB-INSTA_1080x1080-EST

Magnus Chaga investorina

Muide, Magnus on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis ärinduse erialal. „Ma olen investeerimise koha pealt üpris roheline veel, aga nagu ka spordis, üritan silmad-kõrvad lahti hoida ja ennast harida. Investeerimine on nii lai valdkond, kus võibki seda tegema jääda. Tuleb leida oma lemmikvaldkonnad ja nendes peensusteni välja minna.“

Eesti kahekordne aasta meessportlane usub, et kindlasti tuleb alati mõelda paar käiku elus ette, sest hästi läbi mõeldud investeering annab hea eelduse tulevikuks. „Minu arusaam on alati olnud see, et väga hoolikalt tuleb arvestada, kuhu, mida ja milleks kulub,“ avaldab Magnus oma rahaga ümberkäimise põhimõtte.

Ideed Chaga investoriks hakata toetas Magnuse sõnul just väga suur patriotism enda kodukoha suhtes. Tõrva on Magnusele südamelähedane, sest ta on seal üles kasvanud ja Tõrvaga seoses on odaviskajal väga palju positiivseid mälestusi. „Ka nüüd hiljem, kui võistlen suurtel võistlustel, tunnen, kuidas kogukond mulle kaasa elab. See on minu jaoks kui lisakäik, mida kasutada. Ma olen 11 aastat juba Tallinnas treeninud, aga ma pean ennast ikkagi siiani tõrvakaks,“ on Magnus tõeline Tõrva fänn. See andiski tõuke Chagaga üheskoos liikvele minna: „Kuna ma olen Tõrvast pärit, siis mul on väga hea meel, kui siit väiksest kohast midagi laia ilma läheb! Teiseks on Siim ja tema tiim väga kõrge tasemega ja ebareaalselt suurelt pühendunud, et oma ettevõtet laialt tuntuks teha üle maailma,“ arutleb Magnus, mis veenis teda investorina panustama.

Tervise väärtustamine

Ent lisaks armastusele kodulinna vastu, on Magnuse sõnul oluliseks Chaga kasuks kõnelevaks argumendiks tervise väärtustamine ja toetamine: „Sportlase jaoks on tervislik toitumine ja hea tervis kõige alus. Loodustooted ei riku organismi ja tugevdavad, turgutavad ning ennetavad erinevaid haigusi vōi vigastusi, mis tekivad mõne vitamiini defitsiidist.“

Nii saadabki Magnuse nimi uut Chaga Health special edition mustsõstramaitselist eliksiiri. „Sportlastel, samamoodi nagu kõigil teistel, on kõige aluseks tervis. Just sel põhjusel joon minagi loodusest ammutatud taimede väega Chaga Health eliksiiri, mis toetab immuunsust,“ kõneleb Magnus.

Magnus usub, et Eesti loodus ja loodustooted võiksid maailmas revolutsiooni teha. Eesti on spordiringkondadeski tuntud looduskauni kohana. „Ma usun, et Eesti on kindlasti teistele sportlastele meelde jäänud kui väga loodusrikka ja ilusa riigina. Sportlased, kes on siin võistlustel käinud või laagrites, on Eestist alati väga vaimustuses olnud,“ räägib Magnus sellest, kui eriline ja eristuv on Eesti.

Magnus rõhutab korduvalt, kui hea on viibida kodumaa looduses: „Tõrvas ja Lõuna-Eestis on iga aastaajaga mõnus looduses olla. Minu arvates on eriti suvel Tõrvas väga mõnus! Käia ujumas ja nautida hommikuti aias hommikukohvi. Siis minna staadionile trenni, mis asub minu hinnangul ühes looduskaunimas kohas Eestis.“