Lenna Kuurmaa emadepäeva eel kevadväsimusest: Õue, õue, õue! Liikuma!

Laulja ja kolme lapse ema, Lenna Kuurmaa jagab nippe, kuidas kevadväsimus seljatada ja tunda end energilise ja aktiivsena. Setomaal toimetab kevadtöid tehes terve Lenna pere.

 

Kuidas ennetad kevadväsimuse teket ja millised harjumused aitavad sul energiat hoida?

Väsimuse vastu aitab minu puhul see, kui toast õue minna. Värske õhk ja liikumine õues annab koheselt energiat.

Kuidas hoiad ennast ja oma pere aktiivsena?

Aktiivsena hoiame end siin maal kevadtöid tehes. Ja neid on palju: taimekesed kasvuhoonesse istutada, peenrad harida. Põllu tegemine pole samuti kaugel. Vaatame muudkui ilma ja toimetame õues, võimalikult palju. Kõik energia tulebki seal, päikeselt ja valguselt ja värskest õhust.

Kuidas turgutad enda ilu ja sära kevadel? Kuidas mõjutab toitumine sinu enesetunnet?

Söön kõike, mõõdukalt. Aga panen tähele, et raskesti seeditavad toidud ilmselgelt tekitavad veidi raskemat ja uimasemat olekut. Kogu keha energia läheb seedimiseks. Kevade tulekuga armastan kindlasti kergemaid ja värskemaid toite- salateid, smuutisid, puuvilju.

Kuidas hoida füüsilise ja vaimset heaolu?

Vastus on tasakaalus. Aegajalt kipub see meil kõigil loomulikult käest minema, aga kui kehas on tasakaal, on ka tervis hea. Seda just nii vaimse kui füüsilise tegevuse omavahelises suhtes. Mõlemale on vaja anda piisavalt koormust. Oluline on mitte ette võtta liiga palju asju, sellest olen samuti aru saanud. Aegajalt kipub ülesandeid ja projekte endalegi märkamatult kuhjuma, kuid siis on jälle vajalik endasse korraks tulla ja sättida paika prioriteedid. Jätta kõrvale vähem olulisem, või lükata edasi.

Millal kohtusid esimest korda Chaga Health eliksiiridega?

Juba mõne aja eest, kui need alles Eesti turule jõudsid. Siis aga olin lapseootel ja miski mu sees ütles, et praegu pole vaja veel katsetada. Aga näed, olen omal käel jõudnud ringiga tagasi Chaga juurde ja olen nüüd Chaga Health eliksiiride püsiklient. Mul on tavaks teha läbi kuure, ehk siis kasutan Chagat immuunsuse turgutamiseks hooaegade vahetumisel.