Anu Saagimi ja Reet Härmati igavese ilu saladus

Anu Saagim ja Reet Härmat on juba aastaid tervisele teadlikult tähelepanu pööranud. Eesti loodusel on nende heaolus, ilus ja energias tähtis koht. Naised tunnistavad, et Chaga Health eliksiirid, mis sisaldavad kodumaise päritoluga väega taimi ja musta pässikut ehk chagat, on elumuutvad.

Anu ja Reet on säravad, positiivsed ning julgevad teistega jagada soovitusi, kuidas tõeliselt elu nautida. “Kuula oma keha ja ära ole laisk tegelema iseendaga,” soovitavad nad. Naised ususvad, et iga väike detail meie organismis on tähtis. “Erinevate vitamiinide ja mineraalainete puudus võib viia tõsise terviserikkeni. Meeleolu ja emotsioonid on samuti tohutult tähtsad,” ütlevad nad ja lisavad: “ole positiivne ja anna endale aru, et iga alla surutud emotsioon võib väljenduda mõnes tervisehädas.”

Selleks, et neil jaguks aktiivseks eluviisiks energiat ja tervis oleks hoitud, kasutavad nad juba aastaid Chaga Health eliksiire.

Anu ütleb, et tema hinnangul toimivad kodu lähedalt korjatud taimed kõige paremini. „Milleks tuua Brasiiliast või Alaskalt imeasju? Taimed, mis kasvavad kodu lähedal, teavad, mida meie organism tahab. See on väga oluline tarkus, sest Chaga eliksiirid just seda põhimõtet edasi kannavadki.“

IMG_6505

4 suurepärast ja erilist maitset

Chaga Health eliksiire valmistatakse Mulgimaalt pärit 100-aastase retsepti põhjal, et anda organismile lisajõudu ja tugevdada immuunsust. Eliksiirid sisaldavad meie metsade väega taimi nagu näiteks raudrohi ja männikasvud. Tervist tugevdavate eliksiiride peamine koostisosa on aga chaga ehk must pässik, Eestimaa metsade pika ajaloo ja traditsioonidega meditsiiniseen, mille mõju uuritakse tänapäeval aina enam ka teaduspõhiselt. Täna on valikus neli erinevat Chaga Health eliksiiri: 6% alkoholisisaldusega Elemental, astelpajuga Immuno, mustsõstra ja kibuvitsa-maitseline vegan.

Anu ja Reet kinnitavad mõlemad, et tunnevad Chaga Health eliksiiride mõju. “Ma ju näen, mis minuga juhtub, kui eliksiiri joon,” naerab Anu ja lisab: “karv läigib, nahk on sile, tunnen end energiliselt. Minult küsitakse tihti, et kust ma selle energia võtan, et jõuan teha seda, teist ja kolmandat. Vastus on: chaga.”

Organismi uus hingamine

Reet toob lisaks välja, kuidas eliksiiri tarbimine on organismile uue hingamise andnud. “Minu jaoks on oluline, et chaga maandab rakkude oksüdatiivset stressi. Mida vanemaks me saame, seda aeglasemaks rakuprotsessid muutuvad. Chaga paneb jälle kõik uuesti tööle ja pidurdab halbade rakkude kasvu. Chaga on tõeline avastus ja aina enam viiakse läbi uuringuid, et selgitada välja selle teaduspõhine mõju organismile.”

Mõlemad kiidavad väga mustsõstramaitselist ja rohke c-vitamiini sisaldusega Chaga Health eliksiiri, millele on, muide, oma näo andnud odaviskaja Magnus Kirt. “Mustsõstar on võimas taim. Käivitab organismi ja paneb justkui dopingu sisse. Mustsõstar on meie kohalik supertoit, võimas C-vitamiini allikas,” loetleb Reet mustsõstra kasulikke omadusi ja lisab, et C-vitamiin aitab mustal pässikul ühtlasi paremini imenduda. “Kuigi ma kasutan ka vitamiine ja toidulisandeid, on loodusliku päritoluga tervist turgutavad tooted alati mu esimene eelistus,” kõneleb särav Reet.

image002

Sobiv eliksiir ka veganitele

Kõige uuem toode Chaga Health eliksiiride valikus on kibuvitsa maitsega vegan eliksiir. Reeda sõnul on kibuvits hästi huvitav taim ja ta kasutab nahahoolduseski palju kibuvitsaõli, sest see on täielik iluvitamiin. “Kibuvitsas on ained, mis võimendavad nahas kollageeni tootmist ja nii püsid igavesti noorena. Jällegi palju C-vitamiini ja super mõnus maitsete kombinatsioon.”

Kui kibuvistaga eliksiir on tõeline ilueliksiir, siis astelpaju-sisaldusega on naiste sõnul pigem külmetusi ennetava toimega. “Mustsõstraga eliksiir sobib füüsiliselt aktiivsele inimesele, kes käib palju trennis. Mustsõstar võiks isegi lastele peale minna, sest seda juues tuleb mõnus suve tunne peale. Selline suve meenutus, justkui oleks vanaema juures,” naeravad Reet ja Anu. “Chaga eliksiir on tõesti elumuutev,” tunnistavad mõlemad.

Ringiga tagasi

Nooruslikkus ja vitaalsus pole eluaastate, vaid strateegia küsimus, usuvad Reet ja Anu. “Positiivne ellusuhtumine ja kvaliteetsete ilutoodete tarbimine on meie viis vananemisele ninanips anda. Armastame pidutseda, puhata, nautida – oleme iluhoolikud varbaküüntest juuksejuurteni. Elame vaid korra, sestap tuleb see muuta lõbusaks,” kinnitavad naised ühest suust. Chaga Health eliksiirid aitavadki vähendada kurnatust, mis kiire elutempoga sageli kaasneb.

Anu sõnul on võimalik õige hoiaku, noorendavate toitainetega menüüs, karastavate harjutuste ning leebete meetoditega meditsiinist igal naisel oma välimusega imet teha. Reet lisab, et oma vaim tuleb erk hoida ja hing õnnelik, sest positiivne ellusuhtumine on hea enesetunde võti. “Igast olukorras on väljapääs ja muretsemise peale ei tasu oma aega raisata. Kuula kvaliteetset muusikat, loe head kirjandust ja vaata väärtfilme. Hoia sidet oma lähedaste ja sõpradega. Osavõtlikkus ja tähelepanu, mida jagame teistele, tuleb kindlasti ringiga tagasi.”