Personaaltreener ja jalgrattur Ann-Christine Allik: Endale tuleb aru anda, et ükski äärmus pole hea

Ann-Christine Allik on 25-aastane ettevõtlik, sihikindel ja positiivsusest pakatav naine, kes järgib suhtumist, et kõik algab inimese enda seest ning kui millessegi väga uskuda, pole miski võimatu. Chaga Health tooted aitavad aktiivsel sportlasel ja emal vähendada energia kõikumist.

Sporditeekonda alustas Ann iluvõimlemisega juba 3-aastaselt. Pikalt suunasid seda “naiselikku spordiala” harrastamist vanemad, kuid teismelisena õnnestus neiul end ära nihverdada. Siis saabus ekstreemspordi periood lume- ja veelauaga. 6 aastat tagasi sai Annist tütre ema, mistõttu otsustas ta leida turvalisema ja traditsioonilisema spordiväljundi.

Vabadus kaherattalisel

Üsna pea jõudis Ann suusatamise juurde. „Kohe hakkasid mind paeluma igasugused hullumeelsed üritused nagu näiteks Haanja100, kus künklikul Haanja maastikul läbitakse 100 kilomeetrit suuskadel. Tasapisi lisandus ka muid spordialasid, näiteks kanuutasime Võhandul 100 kilomeetrit, lisaks tegime sõpradega xDreami seiklusorienteerumist. Lõpuks jõudsin maanteerattani, mis võitis täielikult mu südame,“ meenutab Ann kohtumist rattasõiduga. „See vabadus, mida kaherattalisel tunnen, on kirjeldamatu. Lisaks on kõik rattaga sõitvad inimesed väga inspireerivad ja mulle meeldib kogukond, mis seda spordiala ümbritseb,“ tõdeb Ann.

Just rattaseltskond viis Anni kokku Chaga Health toodetega: „Eelmisel aastal käisin sellisel üritusel nagu Tour de Võrtsjärv, kus sõidetakse laupäeval Tallinnast Võrtsjärvele ja pühapäeval suurema ringiga tagasi. Ratastega muidugi. Seal oli naine, kes toodet tutvustas. Kuna olin juba varasemalt kuulnud mustast pässikust ning teadsin selle häid omadusi, tundus sellises vormis Chaga tarbimine väga hea variant.“

Vähem energiakõikumisi

Stressirikkamal perioodil või tehes mitu rasket trenni järjest, suurendab Ann Chaga Health eliksiiride doosi ning energiakõikumised on minevik. „Eelnevalt tuli ikka ette seda, et päeva jooksul käis energiatase üles-alla. Kell 8 võisin hüpata ja karata, paar tundi hiljem aga oli tunne, et peaks talveunne jääma. Enam seda pole olnud,“ kirjeldab Ann Chaga Health eliksiiride mõju oma enesetundele.

Ann suhtub oma tervisesse väga teadlikult. „Endale tuleb endale aru anda, et ükski äärmus pole hea. Jah, mulle väga meeldib magada alati vähemalt kaheksa tundi, kuid samas on vahel täiesti normaalne magada elu mõnude nautimiseks vähem,“ tunnistab Ann, et alati ei saa ekstreemsustesse laskuda, vaid peab kuulama oma keha ja olema paindlik. „Mulle meeldib tervislik toit ja ma üritan enamasti teha tervislikke valikuid, kuid see ei tähenda, et ma tarduks vanaema pannkookide ees,“ räägib Ann.

Plaanid ja eesmärgid

Naine usub, et tähtis on tasakaal ning kui vahel pärast võistlust on kiirelt vaja energiavarusid taastada, sööb ta süümepiinadeta rämpstoitu: „Selleks, et toitainevaene toit minu keha funktsioone ei pärsiks, üritan siiski aja ja võimaluste olemasolul valmistada ise oma toidu kvaliteetsest toorainest.“

Selleks, et ei kannataks spordiväline elu ega sport, on Ann valmis ärkama vara. Oma esimese trenni teeb ta sageli juba hommikul kell 5. „Üldiselt toimib minu puhul väga hästi planeerimine ja eesmärkide seadmine – kui tean, mida on vaja teha ja millal, suudan oma rütmist kinni hoida,“ räägib Ann oma rutiinidest spordi harrastamisel. Muide, nädalas, läbib ta ratta seljas ca 400 kilomeetrit.

„Mind on õnnistatud väga tugeva tervisega, mis tähendab, et haigused väga ligi ei kipu,“ sülitab ta kolm korda üle õla. Kuid sellegipoolest üritab ta oma kehale anda piisavalt puhkust, kvaliteetset toitu, palju vett, ja mis kõige tähtsam – positiivsust. „Kui ma räägin iseendaga positiivselt, on protsessid minu sees samuti positiivsed ning miski ei saa mind murda,“ kõneleb Ann sellest, kuidas hoida vaimu ja keha.

20-aastaselt esimene tomat

Tervislikul toitumisel on sihikindla naise elus väga suur roll. Esimesed 20 aastat oma elust ei söönud ta põhimõtteliselt midagi, mis polnud töödeldud või valmistatud valgest jahust. Ühel hetkel otsustas ta seda muuta. „Kas kujutate ette, mis tunne on 20-aastaselt maitsta esimest korda tomatit?“ meenutab Ann, kelle sõnul oli esimene kohtumine meie aiasaaduste üha tuntuma tegijaga üpris ebameeldiv. „Kogu konsistents, lõhn ja maitsed värskest toidust on lihtsalt niivõrd erinevad töödeldud ja enamasti õlis praetud toitudest. Aga ma ei jätnud jonni. Siiani maitsen tihti uusi asju, mõni ei meeldi, teine jällegi meeldib. Mõnda toiduainet ei suuda eraldiseisvana süüa, pean sööma mõne teise maitsega koos. Tänaseks isegi naudin tomati söömist,“ kõneleb Ann tänaseni kestvast teekonnast uute kulinaarsete avastuste juurde.

Aastatega on tervislik toitu Anni jaoks aina tähtsamaks saanud. „Olen hull katsetaja. Mul on köögis vist olemas kõikvõimalikud jahud ning iga kord kui ma midagi rattasõidule või niisama küpsetan, võtan oma jahukasti ette ja mõtlen, millise erilise jahuga seda maitset seekord rikastada. Eriti fännan ma tatrajahu pannkooke ja kaerajahuga tehtud pizzapõhja,“ räägib Ann katsetustest köögis.

Positiivne ellusuhtumine algab Anni sõnul iga inimese enda seest. „Naerata – ja maailm naeratab vastu,“ usub Ann, et kõik on võimalik, kui sellesse vaid uskuda.

IMG_9224