Tellimused alates 29€ pakiautomaati TASUTA

Raudrohi

Raudrohtu (Achillea millefolium) on rahvameditsiinis kasutatud reuma (rheumatism), lihasvalude ja haavade ravis. 120 keemilist komponenti sisaldava raudrohu mikroobivastast toimet kinnitavad ka teadusuuringud.

Viited raudrohu kasutamisse rahvameditsiinis ulatuvad eelajaloolisse perioodi. Eelkõige kasutati seda põletike vastu, valuvaigistina ning vigastuste ravis. Hiljem on rahvameditsiin lisanud teisigi näidustusi. Seda nii günekoloogiliste, seedetrakti häirete, kui ka viiruslike ja bakteriaalsete põletike korral. Pikk loetelu hõlmab paljusid organsüsteeme ja nendega seonduvate haiguste ravi (Fabricant DS et al 2001).

Raudrohust tehtud õlil on antimikroobne toime rea bakterite puhul: Streptococcus pneumoniae, Clostridium perfringens, Candida albicans, Mycobacterium smegmatis, Acinetobacter woffii ja Candida krusei (Tunón H et al 1995, Candan F et al 2003).

Põletikuravi aluseks peetakse raudrohus sisalduvate flavonoidide efekti prostaglandiinidele. Veel üheks põletikuvastaseks komponendiks on atsuliin. Inimuuringud on tõendanud, et raudrohus esineva matritsiini suukaudne manustamine tõstis vere põletikuvastast potentsiaali (Ramadan et al 2006).

Loomkatsed näitavad, et et raudrohu lisamine toiduratsiooni parandab immuunvastuse teket (Yakhkeshi S et al 2012). Üheks potentsiaalseks komponendiks on peetud ka akilliniin A-d, mis on guaianoliidide hulka kuuluv ühend (Yong L et al 2011).