Tellimused alates 29€ pakiautomaati TASUTA

Aaloe

Aaloe (Aloe arborescensis) põletikuvastast toimet teatakse iidsetest aegadest. See tunnustus on näiteks nahapõletike ravis jõudnud ka tänapäeva. Seda aaloeliiki seostatakse ka immunomodulatsiooniga ning mõjuga lümfirakkudele.

Aaloe põletikuvastane toime arvatakse tulenevat immuunsüsteemi komplemendimehhanismi aktiveerimisest ja lümfotsüütide mitogeense aktiivsuse tõstmisest (Imanishi KI 1993).

Põletikuvastase mõju aktiivseteks komponentideks loetakse veel aloeniini, barboloiini, aloe-emodiini), beeta-sitosterooli ja kõrgemate alkoholide segu (Yamamoto MM et al 1991).

Aloe arborescensise immuunomoduleerivat toimet seostatakse alkaliinlahustuvate polüsahhariididega, mis parandavad lümfotsüütide transformatsiooni (Nazeam JA et al 2017). Mitmed autorid on leidnud, et aaloes sisalduval akemanaanil on oluline immuunomoduleeriv mõju (Winters WD et al 1981, Davis RH et al 1981).

Huvitav aine aaloe lehtedes on aloktiin A. Sellel on leitud palju funktsioone, millest üks on toime lümfirakkudele (Imanishi K, 1993).