Tellimused alates 29€ pakiautomaati TASUTA

Eliksiiri koostisosad

Chaga eliksiiril on tugev põletikuvastane potentsiaal, kuna sellise toimega on tema koostisosad eraldi. Kuni uuritakse nende sünergiat eliksiiris, käsitleme jooki siiski lihtsalt toidulisandina. Siin lehel räägime koostisosade üksiktoimetest.

Chaga ehk must pässik

Ida-Euroopa rahvameditsiinis kasutatakse musta pässikut (Inonotus obliquus) 16. sajandist. Teadusuuringutes on chaga näidanud tugevat bakterite, seente ja põletike vastast toimet. Rahvakeeles kutsutakse teda ekslikult ka kasekäsnaks, mis on hoopis teine seen (Piptoporus betulinus).

Loe edasi

Astelpalju

Astelpaju (Hippophaë rhamnoides) kasutamine rahvameditsiinis ulatub kaugesse minevikku – juba meie esivanemad tundsid astelpaju kui vereringet parandavat, astmat, suhkurtõve ja haavandtõve leevendavat taime. Samuti on teada tema põletikuvastane toime.

Loe edasi

Mesi

Mesi on tervistava toimega ja sisaldab üle 200 erineva ühendi. Neist peamised on rafineerimata fruktoos, glükoos ning vesi. Lisaks C, D ja E-vitamiinid ning kaltsium, raud, naatrium, kaalium, magneesium ning taimedelt pärit bioaktiivsed ained.

Loe edasi

Aaloe

Aaloe (Aloe arborescensis) põletikuvastast toimet teatakse iidsetest aegadest. See tunnustus on näiteks nahapõletike ravis jõudnud ka tänapäeva. Seda aaloeliiki seostatakse ka immunomodulatsiooniga ning mõjuga lümfirakkudele.

Loe edasi

Männikasvud

Põletikke põhjustavad enamasti bakterid või seened. Teadusuuringud on näidanud, et männist (pinus sylvestris) valmistatud õlil on nendevastane toime (Motiejunaite O and Peciulyte D. 2004).

Loe edasi

Raudrohi

Raudrohtu (Achillea millefolium) on rahvameditsiinis kasutatud reuma (rheumatism), lihasvalude ja haavade ravis. 120 keemilist komponenti sisaldava raudrohu mikroobivastast toimet kinnitavad ka teadusuuringud.

Loe lähemalt

Teadusel on oluline roll

Meie teaduspartneriteks on teadus-arendustöid teostavad ettevõtted BioCC Eestist ja Eurofins Saksamaalt.

BioCC

BioCC OÜ fookuses on teostada maailmatasemel teadus-arendustööd, mille käigus luuakse ja rakendatakse innovaatilisi biotehnoloogilisi lahendusi söödalisandite, toiduainete ja toidulisandite loomiseks, integreerides ja arendades BioCC ja rahvusvahelist mikrobioloogia-, biokeemia-, geneetika-, metaboloomika-, genoomika-, bioinformaatika-, füsioloogia-alast ja kliinilist kompetentsi.

Eurofins

Eurofins Scientific on globaalselt üks juhtivamaid bioanalüütilisi teenuseid pakkuv ettevõte; rakendades üle 150 000 valideeritud analüüsimetoodika ja viies läbi üle 400 miljoni analüütilise katse. Eurofins Scientific’u peamiseks äritegevuse valdkonnaks on laboratoorsete ja bioanalüütiliste teenuste pakkumine toidu-, põllumajandus- ja keskkonnasektorites. Eurofinsi tegevus põhineb kliendikesksete, usaldusväärsete ja kvaliteetsete analüüsiteenuste pakkumisel, andes oma panuse inimkonna tervise ja puhta looduse pidevaks kaitseks ja arenguks.

Projekti “Mahe kummikomm külmkuivatatud marjadega” toetus

Projekti “Mahe kummikomm külmkuivatatud marjadega” (Organic Candy) Nr32 toetatakse Eesti- Lätti piiriülese koostööprorgrammi raames. Projekti eesmärk on koostöös välja töötada uus ja innovaatiline mahe kummikomm külmkuivatatud marjadega.

Vaata lähemalt