Tellimused alates 29€ pakiautomaati TASUTA

Meie juured ja inimesed

Vanaemad teavad. Terviseasjades kannavad just nemad perede tarkust ja tavasid. Mulgimaalt pärit Siim Kabrits avastas musta pässiku põhise eliksiiriretsepti tänu oma vanaemale. Selgus, et nende pere on lonksanud terviseeliksiiri vähemalt sajandi jagu.

Organic Estonia MTÜ üks asutaja ning edukalt Eesti metsamarju Aasiasse eksportinud Siim Kabrits asutas Chaga OÜ 2014. aastal. Peagi ühines firmaga ka tema tädi, endine kõrva-nina-kurgu arst Anu Adermann, kes on juhtinud ka farmaatsiaettevõtet.

Eesti on musta pässiku jaoks ideaalne kodu. Pool riiki on kaetud metsaga, 1,3 miljonit hektarit sellest moodustavad mahemetsad.

Tunneme eesnimepidi iga talunikku ja metsameest, kes neilt mahealadelt meile seeni, ürte ja mett koguvad. Sama käib Enzo Agileri kohta, kes oma perefirmaga Põhja-Itaalias maheaaloed kasvatab.

Teame ka eliksiiri iga koostisaine päritolu. On ikka hea tunne küll, kui võtad meie uues Tõrva tootmishoones peotäie raudrohtu ja tead täpselt, kus see korjati. Sest nii on õige. Seda arvavad ka chaga eliksiiri sõbrad Eestis ja mujal maailmas.

Kust pärineb meie tooraine?

Musta pässiku ja männikasvude korjajad

Eesti 4,5 miljonist hektarist kolmandiku moodustavad mahemetsad. Neist pärinevadki meile sobivad mustad pässikud ja männikasvud.

Arvi Salujärvele kuuluv Tuhalaane talu on üks meie vanemaid koostööpartnereid. Arvi (kes pildil oma mahemetsas toimetab) nopib 2-3 cm pikkused männikasvud mais ja juunis, jättes pool puud targalt korjamata.

Arvi korjab kasetüvedelt ainult raviseened, mis on vähemalt viis aastat vanad. Meie korjealad asuvad Viljandimaal, Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal. Neil metsadel hoiab silma peal PRIA.

Aaloe korjajad

Aloe arborescens on ainus eksootiline tegelane meie eliksiiris. Eestlased tundsid aaloet toa- ja ravimtaimena ka sajandi eest. Looduses kasvamiseks on Eesti aaloe jaoks siiski liiga külm. Seetõttu lõime käed perefarmiga Põhja-Itaaliast.

Enzo Agileri istutas esimesed aaloetaimed 2003. aastal. Enzo valis kasvatamiseks aloe arborescensi, mille raviomadused teevad kuulsama aloe vera omadele silmad ette.

Aloe Arborescens Miller pärineb Hea Lootuse Neemelt. Rohekashallide lehtede ja rohekaskollaste okastega Miller võib küündida kahe meetri pikkuseks. Tema kauneid punaseid õisi võib imetleda veebruaris.

2005. aastal täiendas Enzo oma talupidamist laboriga, kus Teo Natura brändi all valmivad mitmed aaloepõhised toidulisandid. Nagu tema talu, on ka toidulisandid mahesertifikaadiga.

Mesinikud

Meie mahemesi pärineb Everti-Kõrvi meetalust Viljandi maakonnas. Sealne pere on kolmanda põlve mesinikud, kelle hoole all sumiseb täna sadakond taru.

Isa-poja tandemi Art ja Villem Õuna sõnul koguvad nende mesilased nektarit lähikonna mahemetsadest umbes kahe kilomeetri raadiuses.

Meie eliksiiri jõuab seega mesi, mille saamisse panustavad sadade ürdi- ja lillesortide õied. Vaarikatest mustikateni, mändidest ristikheinani.

Kõige kiirem aeg jääb mesilastel aprilli-mai ja augusti alguse vahele. Siis on meie ööd kõige lühemad ning aasad ja metsad mühavad õitemeres.

Raudrohu korjajad

Maheda raudrohuga varustab meid Viljandimaal Navesti jõe ääres asuv Energia talu, mida peab Aivar Siim (pildil). Lisaks Ravimtaimekeskusele asub talus ka ökospaa.

Raudrohi on hästi elujõuline taim ja organismitugevdaja, mis kasvab Eestis iga pinnase peal. Rahvameditsiinis kasutati seda köha, külmetuse, peavalu ja nõrkuse korral.

Raudrohtu korjatakse juuli lõpus ja augustis, kui hommikukaste on läinud — kella kümne ja keskpäeva vahel. Nii säilivad taime vägi ja aroom kõige paremini. Kasutatakse põhiliselt varsi ja taime ülemisi osasid.

Chaga Health meeskond

Chaga eliksiir sünnib kümnete eesti mahetalunike ja metsnike koostöös. Neile sekundeerib aaloemees Enzo Itaalias. Nende töö viljad saavad omavahel kokku Tõrvas, meie uues tootmiskeskuses. Just seal sai korgi alla sinu uus eliksiiripudel. Need siin ongi meie oma töötajad. Meie enda inimesed. Tere teilegi!

Inimesed

Siim Kabrits

Siim Kabrits

Tegevjuht ja partner

siim.kabrits@chagahealth.eu +372 5280059

Minu kirg on teha Eestit maailmas suuremaks ja tutvustada siinsest puhtast keskkonnast pärit väärtusi. Eksportida Eestist pärit hinnalisi metsamarju, ravimtaimi, kasemahla, maitsvaid õunu ja muidugi musta pässiku eliksiiri.

Olen rõõmus, et sain algatada Eesti arengu idee võitnud liikumise Organic Estonia. Samuti Barclay de Tolly sõprade seltsi, mille üheks eesmärgiks on märgata ja tunnustada inimesi, kes on Eestit suuremaks teinud.

Urmas Kass

Ekspordijuht

urmas@chagahealth.eu +372 57501015

Terves kehas terve vaim, on minu motoks olnud pikka aega. Olen tegelenud erinevate spordialadega terve elu. Minu perekonnas on olnud loodus ja ravimtaimed au sees alates sellest ajast, kui olin väike poiss. Sealt olen saanud ka teadmised ja kogemused, et puhas loodus on suurepärane ravitseja. Õppinud olen ärijuhtimist ning fitness personaaltreeneriks.
Erialaselt olen tegelenud müügiga kogu karjääri nii Eestis kui Ameerika Ühendriikides. Minu panus Chaga Health'i on eelkõige müük, eksport ja kõik sellega seonduv. Mul on väga hea meel olla osa ettevõttest, mis on teerajajaks raviseente valdkonnas.

Eva Maran

Ekspordijuht Aasia suunal, Partner

evamaran@hotmail.com +372 56451639

Minu taust on rahvusvahelised suhted. Olen rõõmus, et see teekond jätkub ekspordisuhete kaudu ka Chaga OÜ-s.

Varem olen töötanud Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojas. Chaga ridades olin viimati finantskoordinaator põnevas ühisprojektis, kus arendasime koos ühe Läti ettevõttega kuivkülmutatud mahemarjadel põhinevaid kummikomme.

Kristiina Kullo

Turundusjuht

kristiina@chagahealth.eu +372 5013518

Mind köidab Eesti loodus, kus viibin kõik vabad hetked. Sinasõprus loodusega on õnnekombel kandnud mind kahe ettevõtte juurde. Lisaks Chaga OÜ turundusjuhi ametile olen ka Öun Drinks OÜ partner ja üks asutajatest.

Olen üle 20 aasta tegutsenud turundusvaldkonnas. Kõige olulisemat rolli mängivad aga mu poeg, perekond ja sõbrad, kes toovad ellu kõige kaunimad värvid.

Mirko Pops

Digiturundusjuht

mirko@chagahealth.eu +372 55526700

Mulle meeldivad numbrid ja käitumismustrid ning see, et neis peitub võimalus viia õige toode kokku õige inimesega.

Tegelen reklaamindusega nüüdseks kümmekond aastat, millest viimased viis olen spetsialiseerunud internetimeediumitele. Sisenesin sellesse valdkonda Eesti suurimates meedia- ja digiagentuurides.

Praeguseks on tehtud oma 1500 digikampaaniat. Hoidke silmad lahti, Chaga OÜ-st tuleb neid peagi lisaks!

Anu Adermann

Tootearendusjuht, Partner

anu.adermann@chagahealth.eu +372 5038173

Mina tõin Chaga OÜ rõõmsasse perre meditsiinilise ja teadusliku tausta. Usun, et see on loodustoodetega tegelevas ettevõttes ainult kasuks - legendid ja traditsioonid saavad nii ka teaduses testitud.

Pärast Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetamist tegutsesin kõrva-nina-kurgu arstina. 2003. aastast olen juhtinud ka rahvusvahelise farmaatsiaettevõtte Meda Eesti haru.

Terry Tamm

Logistika- ja tootmisjuht

terry.tamm@chagahealth.eu +372 5278837

Mind inspireerib Eesti loodus ja armsad inimesed mu ümber. Austan meie esivanemate tarkust ja pärimust ning usun neisse.

Olen pikalt töötanud rahvusvahelises lennu- ja meretranspordi valdkonnas. Logistikaga seob mind soov luua optimaalne tasakaal tööprotsessides, kus lahendused tuleb kiirelt leida.

Karin Kukk

Finantsjuht

karin@chaghealth.eu +372 55926372

Ühinesin Chaga tiimiga 2018. aastal ja panustan kogu oma kogemuse ja jõuga meie maailmavallutuslike plaanide teostumisse. Selles aitab mind kirg numbrite ja finantsmodelleerimise vastu.

Finantsis olen pidanud ameteid analüütikust finantsjuhini. Magistrikraad rahanduses ja finantsjuhtimises, samuti matemaatilise statistika bakalaureus, on sel teel olnud mu suured liitlased.

Väljaspool tööd tunnen juba lapsepõlvest suurt tõmmet hobuste ja ratsutamise vastu. Ning loomulikult tuksub südames mu imeline pere.