Blogi

Miks lendurid sõja ajal mustikat sõid?

Ammuste tähelepanekute kohaselt parandab mustikas hämaras nägemist. Nüüdseks on see väide ka teaduslikult põhjendatud ning teadlased üle maailma uurivad ravimtaimi aktiivselt, et nende rahvameditsiinist tuntud toimeid kas tõestada või ümber lükata.

Eestlased on tugevalt ravimtaimede usku, kinnitab Tartu Ülikooli farmakognoosia dotsent Ain Raal, kes on ravimtaimi uurinud 35 aastat. Tema hiljuti ilmunud raamat, 1000-leheküljeline entsüklopeedia maailma ravimtaimedest, tutvustab ligi 800 taime.

mustikas

Mustikad

Miks on Tartu Ülikooli dotsent mustika usku?

Raali üks esimesi kokkupuuteid ravimtaimedega oli tudengipõlves, kui tema kätte sattus saksa keelest tõlgitud käsikiri, kust võis lugeda, et mustikas aitab alandada veresuhkru taset. Selleks tuleb kevadel koguda lehtedeta või väikeste lehepungadega mustikavarsi ning keeta neist teed. Kuna noormehe emal oli veresuhkruga probleeme, otsustas ta rahvapärimust testida. «Korjasin mustikavarsi ja sundisin ema teed jooma. Kui ta mõne nädala pärast analüüsi läks andma, selgus, et huvitaval kombel on asi märksa paremaks läinud.»

Nüüdseks on selgeks tehtud ka, millised ained veresuhkru taset alandavad. «Meie analüüsid näitavad, et neid aineid on just mustikavartes umbes tuhat korda rohkem kui mustikalehtedes. See on üks näide, kuidas etnomeditsiinil on õigus, sest seal räägiti just vartest.» Huvi  ravimtaimede vastu viis Raali arstiteadust õppima, kus tema esimeseks kursusetööks oli  uurida kummelit Eesti rahvameditsiinis.

Allikas: ajakiri Universitas Tartuensis (http://www.ajakiri.ut.ee)

Meie esivanemad on end taimede abil tervena hoidnud ning nende mõjusse uskunud. Anname endast parima leidmaks loodusest seni avastamata pärleid. Töötame välja ja pakume looduslikke toidulisandeid.

Oleme pühendunud kõrge kvaliteedi pakkumisele. Taimede puhul on oluline teada, kust ja millal neid tasub korjata, koostisained võivad piirkonniti ja valmidusastme järgi erineda. Taimi korjame eeskätt Eesti kuid vajadusel ka Põhjamaade puhtast loodusest.

Loe meist lähemalt

Klientide tagasiside

— Kaja

— Gristel Toomingas

— Marko Jänes

Entrepreneur — Trond Brekke

Eesti Naise ilu- ja tervisetoimetaja — Krista Kiin

— Evelyn Sepp

Eesti Naise ilu- ja tervisetoimetaja — Krista Kiin

— Evelyn Sepp

Entrepreneur — Sonny Aswani